KURUMSAL WEB TASARIMI

Web Tasarım Nedir?

Kurumsal web tasarımı günümüzde lüks olmaktan çıkıp, her kişi, kurum yada ürün için bir ihtiyaç halini almıştır. Her gün bilgisayar ve internet ile etkileşimde bulunan her insan için, internet hakkında bir şeyler bilmek doğaldır. Softgrafi medya ajansı olarak amacımız, sizleri bir adım öteye taşımak, web sitesi olan herhangi bir kişi veya kurum olmak yerine, web sitesini bir iletişim ve ticaret aracı olarak kullanabilen bir kişi veya kurum olmanızı sağlamaktır. Bu amaçla teknolojiye gönül vermiş bir kurumsal web tasarımı firması olarak, sizlere temiz görünümlü, kullanımı kolay, en yeni teknolojiler kullanılarak amacına yönelik hazırlanmış, arandığında bulunan ve güçlü altyapıya sahip modern, tüm tarayıcılarda ve mobil cihazlarda sorunsuzca çalışabilen web siteleri hazırlamakta ve desteğini vermekteyiz.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web siteniz sizi, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ve kurumsal kimliğinizi yansıtacak şekilde özel olarak tasarlanır. Ziyaretçilerinizin web sitenizdeki deneyimleri geri dönüşlerini etkileyeceğinden, web sitenizde aradıkları bilgilere en hızlı yoldan ve kolayca ulaşmaları hedeflenir. Bizler ziyaretçilerinizin potansiyel müşterilerinize dönüşmesi için web sitenizin tasarımı konusunda özenle çalışıyoruz. Web sitenizden olumlu geri dönüşler almanız ve memnuniyetiniz, çözüm ortağınız olarak bizler adına başarı anlamına gelmektedir. Bu anlamda web sitenizi kendi işimiz gibi benimsiyor ve önemsiyoruz. Çünkü bir takım olarak başarıyı ve memnun müşterilere sahip olmayı çok seviyoruz.

Son derece gelişmiş bir içerik yönetim sistemi olan WordPress, sadece blog yazarlarına hizmet veren bir araç olmaktan uzun süre önce çıktı ve fonksiyonelliği sayesinde, farklı türlerde web sitelerinin oluşturulabildiği bir kaynak haline geldi. Bir açık kaynak yazılımı olduğu için geliştiricilerin WordPress’e katkıları bu gelişimde oldukça etkili oldu. İstatistiklere göre dünyadaki tüm web sitelerin %18’ini WordPress siteleri oluşturuyor ve içerik yönetim sistemi pazar payının yarısından fazlasını elinde tutuyor.

Web Tasarım Aşamaları Nelerdir?

Biz kurumsal web tasarımı, e-ticaret, grafik tasarım, google seo, adwords, sosyal medya yönetimi, web site içerikleri, marka yönetimi ve dijital pazarlama alanlarında, tüm ihtiyaçlarınızı baştan aşağı belirliyor, web sitenizi ve diğer tüm ihtiyaçlarınızı, size en uygun alt yapıda, kısa bir süre sonra hazır hale getiriyoruz. Bunu yaparken sizi de asla ihmal etmiyor ve her zaman iletişimde kalarak, daha etkili çözümler geliştiriyoruz.

1- Alan Adı (Domain);

Kurulan web sitelerinin kaynak dosyalarının saklandığı yere host, host’un web tarayıcılarında adres olarak gösterildiği isme de domain denir. Örneğin; www.softgrafi.com bir domain ismidir. Web tarayıcınızın adres satırına bu yazıyı yazdığımızda, www.softgrafi.com domaininin temsil ettiği bir ip adresi üzerinden, bu sitedeki kaynak kodların saklandığı hosta bağlanılır ve kaynak kodlar web tarayıcıda çalıştırılarak, web sitesinin yayınlanması sağlanır. Alan adı yani domainin kısa ve akılda kalıcı olması, okunuşunun ve yazılışının farklı olmaması, benzer isme sahip benzer firma olmaması, tercihen sonunun “com” ve “net” ile bitmesi, kişi yada kurumlar için çok önemlidir. Bu detay, web sitesinin kısa sürede yükselmesini doğrudan etkiler.

Sitenizde sizden izinsiz reklamların yer almasını istemiyorsanız veya daha profesyonel çözümler arıyorsanız, sitenizin domain adının daha profesyonel görünmesini  ve ihtiyaç duyduğunuzda günün her saatinde müşteri desteği almak istiyorsanız, o zaman biraz bütçe ayırarak host ve domain satın almanız gerekmekte. Domain almak veya fiyatları öğrenmek için Softgrafi iletişim sayfasından, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2- Hosting (Barındırma);

Web sitesi açmak için sizin de mutlaka bir host ve domain almanız gerekmektedir. Host ve domain adını ücretli veya ücretsiz temin edebilirsiniz. Host ve domaini bazı firmalardan ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Yalnız ücretsiz olarak temin ettiğiniz host ve domainler ile kuracağınız sitelerde sizin isteğiniz dışında reklamlar yayınlanmakta veya seçeneklerinin kısıtlanmaktadır. Ayrıca host ve domaini ücretsiz sunan bir çok firmanın, ciddi şekilde güvenlik açıkları bulunmaktadır. Yalnız bazı profesyonel blog siteleri ücretsiz olmasına rağmen, güçlü güvenlik duvarları kullanarak sitenizi hakkıyla korumaktadır.

Eğer ücretsiz bir blog sitesi açmayı planlıyorsanız, tr.wordpress.com veya bloggger.com sitelerinden hesap alıp seçeceğiniz hazır bir tema ile sitenizi bir kaç dakika içinde oluşturabilir ve  içeriklerinizi yayınlayabilirsiniz. Web sitenizi yayınlamak için, alt yapınıza uygun ve güvenlik sertifikalı bir host almak, her zaman daha etkili ve güvenilir sonuçlar almanıza sebep olacaktır. Hosting almak veya fiyatları öğrenmek için Softgrafi iletişim sayfasından, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3- Planlama;

Bir web sitesinin kurulum aşamasında, renk, grafik, banner, tasarım, içerik, iletişim, altyapı gibi konularının karar verildiği planlama kısmı, hedefe giden yolda en kritik noktalardan birisidir. Doğru planlama ile hızlı çözümler ve etkili sonuçlar alabilirsiniz. Softgrafi kısa sürede kurum yada ürünlerinizi etkili şekilde yansıtacak, her gün daha da yükselen dijital pazarda, doğru hedef kitlesine ulaşacak şekilde planlamasını yapar ve belirtilen gün sınırları içinde uygulayarak, size daha çok zaman kazandırır.

4- Tasarım;

Web sitesi tasarlarken planlama aşamasında karar verilen, renk, grafik, banner, içerik, yazı tipleri gibi kısımların kodlanarak tasarlanma sürecidir. Bu aşamada sitenin yapısı, renkleri, görselleri, içerikleri ve siteyi ziyaret eden kişilerin aradıklarını kolay bulabilmeleri, o sitenin kısa zamanda üst sıralara gelmesinde önemli bir faktördür. Tasarım yapılırken, sayfalar ve detaylar zaman zaman müşteriye sunularak onayı alınır. Müşterinin değişmesini istediği kısımlar varsa bize bildirir ve istenilen kısımlar üzerinde tekrar değişiklikler yapılır.

5- Mobil Uyumluluk;

Günümüz teknolojisinin gelişmesinde, kuşkusuz cep telefonu ve tablet cihazların önemi çok büyüktür. Bu nedenle web sitesi tasarımlarında mobil uyumluluk yani responsive tasarım, internet dünyasının olmazsa olmazları arasına girmiştir. Responsive tasarımlarda sitede yer alan, tüm tasarım, yazı ve görseller, telefon yada tabletin ekran ölçülerine sığacak şekilde düzenlenir. Böylece siteye giriş yapan kullanıcılar, istedikleri bilgiyi, yazıyı yada görseli daha net görüntüler. Artık günümüzdeki tüm tarayıcılar, mobil uyumlu siteleri desteklemektedir. Günümüzde web site ziyaretlerinin %35′ i, cep telefonu ve tabletlerden yapılmaktadır. Bu oranın günümüzde gittikçe artacağı düşünülüyor. Softgrafi web sitesi tasarımlarını, %100 mobil uyumlu oluşturur ve siteyi ziyaret eden kullanıcılara, siteyle alakalı en doğru ve yalın bilgileri sunar.

6- Özgün İçerik;

Özgün içerik nedir? Özgün içerik web sitesinde yer alan hizmetler, ürünler veya blog sayfasındaki yazı ve resimlerden oluşan bilgiler bütünüdür diyebiliriz. Özgün içerik kelimesini zaman geçtikçe daha sık duymaya başladık. Çünkü artık kaliteli ve özgün içerik, web sitelerinin sıralamasını ve farkını belirtiyor. Kopyala + Yapıştır yapılmayan haberler, bilgiler ve sayfalar diyelim, arama motorları tarafından hemen üstlere doğru çekiliyor. Ama kopyalanan içerikler, arama motorları tarafından spam olarak görülüyor, ve sitenin kalıcılığını doğrudan etkiliyor. Bu nedenle web sitelerindeki özgün içerikler çok büyük önem teşkil etmekte. Doğru konuları bulmak ve bu konuları yalın bir dille kullanıcıya anlatmak, gerçek anlamda uzmanlık isteyen bir iştir. Sürekli özgün içerik üreten web siteleri, arama motorlarında çok daha hızlı yükselmektedir.

7- Yayınlama;

Web sitesinin tasarımı, ara sayfaları ve özgün içerik aşamaları bittikten sonra, sıra web sitesinin kaynak dosyalarını uygun hostinge atıp yayınlamaya gelinir. Site tüm platformlarda 1 hafta kadar test edilir ve masaüstü, tablet, mobil uyumluluğu detaylıca incelenerek raporlanır. Oluşan rapor müşteriye sunulur ve karşılıklı olarak müşterinin istek görüş ve fikirleri alınır. Eğer müşterinin site üzerinde, değişiklik yapılmasını istediği kısımlar var ise belirlenen alanlarda ufak değişiklikler ve eklemeler yapılır.

8- Seo – Optimizasyon;

Web site tasarımı son halini aldıktan sonra, sitenin arama motorlarına kaydı yapılır. Site anahtar kelimeler ve sosyal medya hareketleri ile en uygun şekilde optimize edilir. Böylece sitenin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için, gerekli ön çalışma yapılmış olur. Daha sonrasında ise site, arama motorları tarafından en uygun şekilde indexlenir ve kullanıcıların siteye erişmesi sağlanır. Seo ve optimizasyon web sitesinin etkinliği ve bulunabilirliği için, hayati bir önem taşımaktadır. Uzman yazılım ekibi ile doğru seo ayarları yapılırsa, web sitesi bir kaç ay gibi kısa bir sürede, ilk sıralara doğru gelebilme ihtimali çok yüksek olacaktır.

9- Hız;

Bir web sitesinin kalitesini belirten en önemli kriterlerden birisi de, sayfaların yerleşimi ve sayfaların hızlı açılıyor olmasıdır. Tasarım aşamasında mümkün olan en minimum yazılım ve doğru görsel boyutlar kullanılarak sayfaların çok ağır olmaması sağlanır. Web sitesinin açılış hızını etkileyen diğer bir faktör ise, kullanılan alt yapı ve hosting paketidir. Site altyapısına ve site içeriğine göre seçilen hosting paketi, web sitesinin gelişimi ve hızlı reaksiyon vermesinde çok etkilidir. Günümüz kullanıcılarının hızlı açılan ve hızlı sayfa geçişi yapan sitelerde, daha çok vakit geçirdiği gözlemlenmiştir.

10- Bakım;

Softgrafi güçlü altyapı ve sunucular kullanıyoruz. Softgrafi olarak tasarımına imzamızı attığımız tüm web sitelerine ve sitenin kaynak dosyalarının olduğu hostinge, ayda bir kez kez tam zamanlı bakım yaparak, web sitesinin devamlı optimize ve güncel kalmasını sağlıyoruz.

Deneyimimizle web sitenizin hayata geçirilmesine katkıda bulunmak ve değerli referanslarımız arasında sizleri de görmek için sabırsızlanıyoruz. Tanışmak ve web sitenizin geleceğini tasarlamak için sizleri de ofisimize bir kahvemizi içmeye bekleriz.

Türkçe Yönetim Paneli

Türkçe panel sayesinde, içeriklerini kontrol edebilme.

Gelişmiş Google SEO

Entegre Google SEO ile arama motorlarında üst sıralarda yer alma.

Mobil Cihazlara Uyumlu

Tüm mobil cihazlara hem yatay, hem de dikey uyumluluk.

content img2
2
e
W
+
W
#
#
L
B
+
P
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L