GOOGLE SEO

Google Seo Nedir?

Seo İngilizce Search Engine Optimization kelimelerin baş harflerinden oluşur ve arama motoru iyileştirmesinin kısaltması olarak tanımlanabilir. Arama motorlarından en yüksek sayıda ve nitelikli ziyaretçiyi çekmek için yapılan işlemlerin tamamına “Seo” adını verebiliriz. Seonun amacı, web sitelerini arama motorlarında en üst sıralara ve ilk sayfalara taşımaktır. Ancak bu kapsamlı çalışma, Google firmasının belirlediği kriterler ve algoritmalar doğrultusunda yapılmalıdır.

Şüphesiz dünyada aramaların  yaklaşık %90′ ına yakını, Google arama motorunda yapılmakta. Dolayısı ile arama optimizasyonu çalışmalarını, Google arama motoru kriterlerine göre düzenlemek gerekiyor. Arama motoru optimizasyonu çalışması, Google dostu siteler oluşturma, kalite şartlarına uygun düzenlemeler yapılması ve hatta bir kademe daha atlayıp, Google firmasının ileride ne yapabileceğini tahmin etmeyi gerektirmekte.

Google Yönergelerine Uyun!

Google web sitelerinin içeriğinden tutunda, kodlama yapısına kadar, her türlü bilgiyi, yazıyı, görseli incelemektedir. Spam ve kopya içerikler veya ziyaretçi çekmek için yapılan gizli seo taktikleri, eninde sonunda Google tarafından fark edilecektir. Bu taktikler artık Google firmasının yeni robotları tarafından, çok daha kolay fark ediliyor ve siteniz anında spam olarak işaretleniyor. Google’ ın spam olarak işaretlediği siteler, ne yaparsa yapsın o filtreden kolay kolay çıkamazlar. Bu sitelerin ilk sayfalara çıkma olasılığı, neredeyse imkansızlaşır.

Öncelikle Seo ve optimizasyon çalışmalarını yaparken, ezbere hiç bir işlem yapılmamalıdır. Gerçekten işin uzmanı olmak sitenizi istediğiniz konuma getirmek için, çalışmaların ne işe yaradığını neden yapıldığını arama motorlarının ne istediğini bilerek, bu çalışmaları yürütmek gerekir. Ezbere yapılan çalışmalar ya da önerilmeyen optimizasyon çalışmalarını yapıp yükselenleri görerek, aynı çalışmaları yürütmeniz kısa süreli fayda sağlayacak dahi olsa da, uzun sürede size zarar verecektir.

Birlikte Zirveye Doğru Yola Çıkalım?

Seo çalışmalarına başlamadan önce, ilk olarak sitenizin alt yapısının gerekli optimizasyona uygun olup olmadığına bakıyoruz. Uygun alt yapıya sahipseniz, hemen sitenizin kodlama yapısını, içeriklerini, görsellerini ve metinlerinizi elden geçiriyoruz. Sonra tüm web sitesini gerekli çalışmaları yaparak, arama kriterlerine uyumlu hale getiriyoruz. Tabi ki web sitesini Google’ın tüm kriterlerine uyacak hale getirmek, baya zamanımızı alıyor ama işin sonunda alacağımız sonucu düşününce mutlu oluyoruz. Çünkü özellikle bazı sektörlerde “hiç seo çalışması yapılmamış” sitelerin, ilk sıralara gelmesi 5-6 ayı dahi bulabiliyor.

Softgrafi web sitelerini seo kriterlerine uygun olarak hazırlıyor ve Google’ ın yönergelerine göre optimize ediyoruz. Böylece Softgrafi tarafından arama optimizasyonu yapılan siteler, 1 ay gibi kısa bir sürede ilk sayfalara doğru yükselirler. Eğer sizde Google’da zirveye çıkmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin, zirveye doğru beraber yola çıkalım.

Türkçe Yönetim Paneli

Türkçe panel sayesinde, içeriklerini kontrol edebilme.

Gelişmiş Google SEO

Entegre Google SEO ile arama motorlarında üst sıralarda yer alma.

Mobil Cihazlara Uyumlu

Tüm mobil cihazlara hem yatay, hem de dikey uyumluluk.

content img2
2
e
W
+
W
#
#
L
B
+
P
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L