GRAFİK & LOGO TASARIMI

Grafik Tasarımı Nedir?

Grafik tasarımı, bir firma, ürün, etkinlik yada kişi hakkında bilgiler veren, yazılı ve görsel bir iletişim aracıdır. Tasarım çalışmalarında bir bilgiyi, bir mesajı yada bir haberi yazılı ve görsel öğeleri kullanarak en etkili şekilde karşı tarafa iletmek, kişiler, kurumlar yada ürünlerin geleceği açısından çok değerlidir. Grafik tasarımında önemli olan renklerin, görsel öğelerin ve yazılı bilgilerin, bütünleştirilmiş ve uyumlu hale getirilmiş olmasıdır. Tasarım süreci, zaman gerektiren, uzmanlık gerektiren ve deneyim gerektiren bir iştir.

Grafik Tasarımın Amacı?

Grafik tasarımın amacı gerek iletişim, gerek yazılı, gerekse görsel kaliteyi, estetik bir şekilde en üst düzeye çıkarmaktır. Yaratıcılığın ve hayal gücünün, teknoloji ile kesiştiği noktada, ortaya çıkan tüm görsellerin içerisinde mutlaka bu tasarımlar bulunur. Grafik tasarımında iletilmek istenen bir mesaj, önce eldeki veriler kullanılarak belirli bir ölçü ve düzen içinde birleştirilir. Sonra iletilmek istenen kitleye ulaştırmaya hazır hale getirilir ve ister web sitelerinde, ister dış kaynaklardaki görsel alanlarda yayınlanır. Günümüzde tüm sektörlerin vazgeçilmezi olan bu grafik tasarımlar, reklâm üretiminde kullanılan en önemli iletişim ve tasarım dallarından birisidir. Dergiden, broşüre, afişten, dış – iç büyük cephe reklam alanlarına (bilboard, outdoor, afiş vb.), web alanlarına yönelik grafik, resim ve logo çalışmalarına kadar geniş bir yelpazeye hizmet vermektedir.

Logo Nedir?

Logo, bir kurum veya kuruluşun kendine seçtiği, bazı ticaret eşyaları üzerine konulan ve o eşyayı üreten veya satanı tanıtan resim, yazı veya özel işaretler anlamına gelir. Ticaretin başlamasıyla bir malın bir ürünün ister istemez, diğerlerinden ayırt edilmesi gerekliliği de doğmuştur. Zamanla bazı ürünlerin taşıdıkları özellikleriyle rakiplerinden ayrılmaya, aranılır olmaya başlaması, bunların kolay ayırt edilmesi gerekliliğini, üzerlerine bazı işaretler koyma zorunluluğunu getirmiştir. O dönemde okuryazar kitlenin fazla olmaması bu işaretlerin, yani markaların daha çok semboller şeklinde oluşmasına neden olmuştur. Ancak teknoloji ve bilgi çağı geliştikçe fikir ve tasarım dünyası da, daha çarpıcı ve akılda kalıcı logoların ortaya çıkmasına sebep olmuştur.

Logonun Amacı?

Satıcı ile alıcının karşı karşıya gelmediği dijital pazarlama dünyasında ise; bir ürünün tüketiciye ulaşması için aracılara gereksinim olmuştur. Haberleşmenin, ulaşımın bu denli gelişmesi, bir pazarda aynı ürünün pek çok çeşidinin bulunması, buna bağlı olarak self-servis satış ünitelerinin artması, insanları satış öncesi karar vermeye zorlamıştır. En önemlisi ise pek çok ürünün ambalajlı olarak satılması nedeniyle tüketicinin tatma, dokunma, deneme şansı kaybolmuştur. Eski deneyimlerine, alışkanlıklarına ya da reklamın etkisine bağlı olarak seçim yapmaya başlamıştır. Bu nedenle ürünler arası ayırt edici işleviyle markayı oluşturan simge, logo, özgün yazı ve işaretlerin önemi her geçen gün daha da artmaktadır.

Sizin İçin En İyisini Tasarlıyoruz!

Softgrafi uzman ekibiyle her türlü grafik ve logo tasarımı konusunda, sizlere kreatif ve etkili çözümler sunar. Tasarım sürecinde sizinle iletişime geçerek, fikirleriniz ve istekleriniz değerlendirilir. Sizin istekleriniz doğrultusunda yola çıkarak, tasarım sürecine başlar. Sizi, markanızı, reklamınızı veya ürününüzü en iyi ve en çabuk anlatacak tasarımı, kısa bir süre içinde renk, yazı, görsel öğeleri uyumlu bir şekilde hazırlar. Göze hoş gelen, kaliteli çizgiler ile, amacını en iyi anlatan, tasarımlar size özgü bir şekilde hazırlıyoruz. Siz son onayı verip, bizlere teşekkür etmeden, tasarım sürecini asla bırakmıyoruz. Softgrafi olarak amacımız sizlere en iyi hizmeti, en uygun fiyata ve en kısa sürede vermek.

Türkçe Yönetim Paneli

Türkçe panel sayesinde, içeriklerini kontrol edebilme.

Gelişmiş Google SEO

Entegre Google SEO ile arama motorlarında üst sıralarda yer alma.

Mobil Cihazlara Uyumlu

Tüm mobil cihazlara hem yatay, hem de dikey uyumluluk.

content img2
2
e
W
+
W
#
#
L
B
+
P
#
#
L
W
#
#
L
W
#
#
L