Logitech Z120
Temmuz 8, 2016 0

LOGİTECH Z120 SES SİSTEMİ İNCELEMESİ

Yazar:Softgrafi Tarih:Temmuz 8, 2016

Logitech Z120 Ses Sistemi İncelemesi

Bilgisayar başında iş yaparken yada oyun oynarken, en büyük keyfimiz kuşkusuz müzik dinlemektir. Ucuzdan pahalıya, küçükten büyüğe, kabloludan kablosuz ürünlere kadar, piyasada bir çok ses sistemi seçeneği mevcut. Bizde bilgisayarın usb çıkışından güç alan, boyutları uygun, masa düzenini çok bozmayan, göze hoş gelen, aynı zamanda biraz daha ses gücü yüksek bir ürün arayalım dedik. Kriterleri biraz fazla tutmuş olabiliriz, ama bu bizim daha iyi eleme yapmamızı sağladı. Kısa araştırmalarımız sonucu son kararımız, tekno marketlerde 50 tl civarına satılan Logitech Z120 oldu. Hem görsel, hem de boyutuna oranla verdiği kaliteli ses ile, fazlasıyla beğenimizi kazandı. Gerçekten bu küçük cihazdan, hatırı sayılır bir ses çıkıyor. En azından bu çıkan ses, ofis ortamında sizi fazlasıyla tatmin ediyor.

Ürünün Teknik Detayları

Gücünü 5 volt usb portundan alan ürün, 3.5 mm standart jack ile bütün cihazlara bağlanabiliyor. En çok beğendiğimiz konulardan birisi ise, arka bölümde kablonun fazlalığını toplamak için güzel bir sarmal sistem geliştirilmiş. Dairesel şekilde kabloyu hoparlörün arkasına sarıp, kırmadan fazlalığını toplayabiliyorsunuz. Öyle güçlü bir bass sesi yok ama,  yüksek bir ses kalitesi var diyebiliriz. Ürün özellikle mid ağırlıklı tonlarda, gayet başarılı. Bu ufak ürün 5 volt ile usbden gücü almasına rağmen, cihaz size ses kalitesi ve ergonomi konusunda fazlasıyla güven veriyor. Ayrıca kablo boyları da, bir ofis ortamı için gayet yeterli. Biz sadece öndeki konik tahmini 2 watt civarındaki, hoparlörlere biraz takıldık. Sebebi ise bu hoparlörlerin açıkta durması. Her ne kadar ofis ortamında kargaşa çıkmayacağını varsaysakta, hoparlörlerin bulunduğu ön tarafa zarar vermemek için, biraz dikkat etmek gerekiyor. Birde kabin yapısını çok beğendik. Sesin bu denli tok ve güçlü çıkmasının asıl sebebi, biraz da kabinin sağlamlığı ve orantısı yatıyor.

Kısacası Logitech fiyat/performans konusunda, parasının hakkını vermiş yine. Biz ürünü fazlasıyla beğendik ve Softgrafi olarak ofisimize 2 tane aldık. Hatta ara sıra yüksek seste, ofiste dinliyoruz 🙂 Ürünü satın almak isterseniz, Hepsiburada sitesinde fiyatı uygun bilginize..

Artıları;

– Fiyatı makul sayılacak seviyede 50 tl civarı.
– Boyutları ideal fazla yer kaplamıyor.
– Arkadaki kablo sarılan sistem çok iyi düşünülmüş.
– Malzeme çok güven veriyor.
– 5 volt ile usbden besleniyor. Extra adaptör derdi yok.

Eksileri;

– Ses açıldıkça bass gücü biraz zayıflıyor, ancak seste önemli bir kayıp yok.
– Diğer muadilleri gibi bu ürününde hoparlörlerinin önünde koruma yok. Biraz dikkatli olmak lazım.

Softgrafi Logitech Z120

Bir cevap yazın

Copyright © 2010. Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yer alan tüm görsel ve içerikler Softgrafi'ye aittir.