DOMAİN & HOSTİNG & MAİL HİZMETLERİ

softgrafi_domain_hosting_mail

DOMAİN & HOSTİNG & MAİL HİZMETLERİ

Domain Nedir?

Domain, Türkçe anlamı olarak, “alan adı” veya “etki alanı” demektir. Yani örneğin “www.softgrafi.com” bir alan adı yani domaindir. Domain adresleri asla İngiliz alfesi dışında bulunan harfleri içeremez. Yani Türkçe’de yer alan (ç, ğ, ı, ö, ş, ü) harfleri, domain adreslerinde bulunamaz. Bunlar internet protokolu gereği, (c, g, i, o, s, u) harflerine çevrilerek yazılır ve alan isimleri bu şekilde alınır.

Hosting Nedir?

Hosting, ise Tükçe anlamı olarak, “barındırma” kelimesine karşılık gelmektedir. Yani web sitesi dosyalarımızın barındırıldığı, yüksek teknolojili ve hızlı sunuculardır. Bu sunuculardaki dosyalara ise domain adresleri sayesinde ulaşırız. Bu olay milisaniyeler içinde gerçekleşir. Dolayısı ile domain ve hosting bir web sitesi için, olmazsa olmaz 2 parçadır.

Türkiye ve Amerika lokasyonlu tam donanımlı sunucularımızda, tüm güvenlik paketleri yüklü, 128 bit güvenlik sertifikalı, her gün yedeklenen veriler ve en güncel işletim sistemi yazılımları barındırılmaktadır. Bu anlamda müşteri projeleri ve web siteleri hariç olmakla, sunucu kaynaklarını kötüye kullanma ihtimali olan forum yazılımları, yazılı ve görsel tehdit sayılabilecek, çocuk gelişimini olumsuz yönder etkileyebilecek kişisel projelere, sunucularımızda asla müsaade edilmemektedir. Performanslı ve sürekli çalışan web siteleri ve web uygulamaları için en kritik bileşenin, web barındırma hizmeti olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinç ile yıllardır Türkiye’nin her yerindeki farklı firmalara, güvenilir sunucu alt yapısı, geniş bantlı web barındırma hizmetleri ve çoklu mail desteği sağlamaktayız. Sunucularımızda her web sitesi için günlük yedekleme alınmakta, en güncel e-posta filtreleme ve firewall yazılımları ile web sitenizin güvenliği ve yayın sürekliliği garanti altına alınmaktadır.

Hosting Serverlarının Önemi?

Softgrafi Domain

Bir internet sitesinin kurulumunun ardından en önemli ihtiyaç, sürekli olarak ulaşılabilir olması, güvenlik sertifikası olması ve kullanıcısına devamlı beklenenin üzerinde bir hızı sağlayacak şekilde hizmet vermesidir. Kurumsal web hosting ve e-ticaret hosting hizmetinin verilmesi konusundaki en önemli kriterlerden birisi de budur. İster php hosting hizmeti alın, isterseniz çalışmalarınızı linux hosting üzerinden yürütün, Softgrafi olarak bu ilkeyi en önemli prensiplerimizden birisi olarak önümüze koyup, sizlere sunmaktayız.

Kurumsal bir internet sitesi sahibi olmak ve bu sayfanın stabil bir şekilde çalışmasını sağlamak, her zaman bizim hedefimiz olmuştur. Bu hedef firmanızın daha fazla tanınmasını ve hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmesini de sağlamaktadır. Böylece iş yoğunluğunuza da katkıda bulunabilecek olan web site hizmetinin kurulumu, bahsettiğimiz kitleye ulaşmak açısından daha da önemli ve ciddiyet gerektiren bir iş haline gelmektedir.

Softgrafi olarak domain ve mail hesaplarınızı yönetip, bilgilerinizi güvenli ve hızlı sunucularımızda barındıralım. Şirketinizi ve geleceğinizi yukarılara taşıyalım. Sizleri de referanslarımız arasında görmekten ve projenizin ihtiyacı olan kaliteli hizmeti sağlamaktan onur duyarız.

Copyright © 2010. Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitede yer alan tüm görsel ve içerikler Softgrafi'ye aittir.